Kalendár podujatí

Logo: 1. kolo - Detská tour Petra Sagana Rajecká Lesná 1. kolo - Detská tour Petra Sagana Rajecká Lesná

MTBIKER odporúča toto podujatie
Sme mediálnym partnerom akcie.

Reportáž z podujatia

Reportáž: V Rajeckej Lesnej sa bojovalo na Detskej Tour aj v blate

Predpoveď počasia hovorí, že zajtra bude v Rajeckej Lesnej pršať. Príde málo cyklistov, kto by v takom čase chodil – zhodnotili sme večer po príprave trate časovky. Bola to sčasti pravda. Pršalo od rána. Druhýkrát za 7 rokov existencie podujatia!

Pribúdalo však podozrivo veľa áut. Tu sme sa mýlili, prišlo množstvo cyklistiky chtivých mladých bikerov. Ešteže sme zaradili možnosť štartovať na úvodnom kole Detskej Tour Petra Sagana až do poobedia. Nebolo to len, aby si „spáči“ dlhšie poležali v posteli, ale hlavne kvôli nariadeniam o maximálnom počte účastníkov na podujatiach. Takto nám súťažiaci, ktorí mali časovku za sebou, odchádzali a prichádzali ďalší. Aj záver podujatia bol netradičný, žiadna tombola, žiadne vyhlasovanie a dekorovanie víťazov. Všetko online a ceny prichystáme až o mesiac na 2. kole našej Tour.

Ale poďme k súťaži. Asfalt, blato, spevnená cesta – to bola kombinácia 2,4 km dlhej trate horskej časovky. Prevýšenie nebolo až také veľké, niečo okolo 100 metrov, ale cyklisti to poznajú. Pokiaľ idem naplno, tak už po 5 minútach sa neviem dočkať cieľa.

Na štarte sme privítali nielen domácich cyklistov, ale aj tradičných účastníkov z Čiech a Maďarska. Jedinou kategóriou, ktorá štartovala spoločne, bola tá najmenšia a najmilšia, baby do 5 rokov súťažili na 200-metrovom asfaltovom úseku. V tejto kategórii oceňujeme medailou všetkých účastníkov, veď výsledok tu nemôže byť vôbec podstatný.

V kategórii Mikro muselo byť víťazovi Matiasovi Ďurcovi z Cyklistickej Tour poriadne zima, keď tak šliapal do pedálov. Druhému v poradí nadelil viac ako minútu. Podobne tomu bolo aj u dievčat, kde s prehľadom zvíťazila Marta Dvořáková.

Aj u chlapcov v kategórii Mili dominoval člen Cyklistickej Tour, a to Lukáš Mašura. U dievčat to bolo veľmi tesné a o jedinú sekundu zvíťazila Anetka Pšenková. V časovke do vrchu to parádne išlo víťazovi Sebastiánovi Trnkovi, ktorý maďarského jazdca Belu Kovacsa odsunul na druhé miesto. Výsledný čas Sebastiána by dokonca stačil na 5. miesto v neredukovanom poradí aj medzi staršími cyklistami či rodičmi!

Pravidelnou účastníčkou Detskej Tour je aj Ninka Raffajová s CK MŠK Kežmarok, ktorá zvíťazila v Mini dievčatách. U mladších chlapcov putovalo víťazstvo opäť do klubu Cyklistickej Tour, a to zásluhou všestranného Michala Šichtu. Alexandra Kadlecová má už množstvo vavrínov z tohto podujatia a v Rajeckej Lesnej získala ďalší. Dobre jej však sekundovala druhá v poradí, Petra Minarová z Topoľčianok. Jej klubová kolegyňa Hana Ferejová zvíťazila v kategórii starších žiačok a u starších žiakov to bol Lukáš Panáček.

Na štart sa postavil rekordný počet rodičov – 69! Farby organizátorov výborne hájil Pavol Pápež, ktorý zvíťazil s absolútne najrýchlejším časom medzi mužmi, medzi ženami dominovala Martina Šichtová.

Tešíme sa na vás v druhom kole Detskej Tour Petra Sagana, ktoré sa uskutoční 26. júla 2020 v Rimavskej Sobote. Viac informácií a prihlasovanie nájdete v kalendári MTBIKER alebo na našej stránke podujatia.

Autor fotografií: Martin Hodoň